Сторінка для батьків
Поради на літо для батьків майбутніх першокласників
Від п'ятилітньої дитини до мене лише крок,
від новонародженого до п'ятилітнього —
страшна відстань.
Лев Толстой
- Літні канікули — ідеальний період для спільного відпочинку батьків і дітей. Частіше вибирайтеся на природу, знаходьте нові місця відпочинку й насолоджуйтеся кожною його миттю!
- 3а можливості надалі дотримуйтеся режимних моментів (підйом, сніданок, обід, денний сон, вечеря, підготовка до сну, гігієнічні процедури) в один і той самий час. Таким чином, дитині не доведеться восени заново до цього звикати.
- Надалі закріплюйте навички самообслуговування, розвивайте самостійність своїх дітей.
- Усім нам відомо, що у здоровому тілі — здоровий дух! Дитина влітку повинна достатньо рухатися, грати в рухливі ігри.
- Якщо ви все таки вирішили приділити час розвивальним заняттям із дитиною, використовуйте ігри різної спрямованості. Намагайтеся мотивувати стійкий інтерес до навчання через гру, не перевтомлюючи свого малюка.
- Бажано використовувати в іграх-заняттях підручний матеріал (іграшки, предмети побуту, предмети художньої діяльності, одяг тощо). Таким чином, ви зможете підтримувати інтерес до занять і робити їх різноманітними.
- Надалі поповнюйте лексичний запас дитини. Читайте разом, розучуйте вірші, пісні. Обговорюйте з дітьми все що бачили, чули, читали, дивилися, робили.
- Мотивуйте дитину відображати свої враження в малюнках, колажах, аплікаціях, виробах. Така діяльність, спільна чи самостійна, розвиває і уяву, і мислення, і пам'ять, і мовлення, і увагу.
- Більше позитивних вражень! Бадьорий настрій, оптимізм, відкритість зовнішньому світу, стійке бажання досягати поставленої мети, прагнення й реалізація цього бажання— алгоритм досягнення успіху!
Бережіть зір
- Простежте, щоб дитина читала й писала лише при достатньому освітленні, тому що за інших умов значно швидше стомлюються очі й це може призвести до виникнення короткозорості. Не допускайте й надмірного засліплення сонячним промінням.
- При читанні та письмі книжку, зошит необхідно розміщувати на відстані 33—35 см від очей.
- Дитині молодшого дошкільного віку не рекомендується більше двох годин дивитися телевізор, займатися за комп'ютером. Через кожні 30—40 хв активної праці варто робити перерви.
- Коли дитина сидить за комп'ютером, відстань від очей до монітора має бути не менше 60—70 см.
- Сприяйте формуванню в дитини правильної постави при зоровому навантаженні. Слідкуйте за тим, щоб дитина сиділа прямо за робочим столом під час читання й письма.
- Нагадуйте дитині, щоб вона частіше відводила погляд від телевізора чи комп'ютера, дивилася час від часу вдалину, часто кліпала очима, щоб уникнути пересихання очного яблука.
- Збагатіть раціон продуктами, вживання яких поліпшує зір.
- Вітамін А вбереже дитину від «курячої сліпоти». Він є в таких продуктах, як морква, жовтий болгарський перець, авокадо, абрикос, яєчні жовтки.
- Стан органів зору пов'язаний із кровоносними судинами, а головний захисник судин —вітамін С, який у великій кількості міститься в чорниці, апельсинах, смородині, суниці, обліписі.
- Вітамін Е знижує ризик передчасного старіння тканин ока, зміни сітківки й райдужної оболонки. Тому рекомендують використовувати у приготуванні їжі проростки пшениці й жита, горіхи.
- При дефіциті вітаміну В2 можливі скарги на різкий біль в очах, швидке стомлення очей, запалення слизової оболонки очей (кон'юнктивіт) і країв повік (блефарит).
- Раз у рік відвідуйте офтальмолога, щоб вчасно виявити відхилення.
10 РЕЧЕЙ,
ЯКІ МАЮТЬ ЗРОБИТИ БАТЬКИ ПЕРШОКЛАСНИКА
1 ВЕРЕСНЯ
- У переддень цього свята розкажіть дитині, як ви колись пішли до першого класу, яка у вас була шкільна лінійка, перегляньте разом фотографії.
- Дитина, імовірно, вранці цього дня хвилюватиметься. Налаштуйте її на позитивний настрій ще вдома. Для цього можете прикрасити її кімнату повітряними кульками, плакатом із веселим написом.
- Багато хто з батьків вважає, що подарунки цього дня робити не слід. Однак яскравий згорток поруч із подушкою дещо розвіє дитячі хвилювання та підкреслить важливість події.
- Протягом цього дня забороніть собі повчати дитину, не засмучуйтеся, не гнівайтеся, не обурюйтеся й не підвищуйте голос на малюка.
- Відкладіть усі справи. Коли малюк вперше переступить поріг школи, ви маєте бути поруч із ним.
- Скажіть своєму школярику, який чудовий вигляд він має!
- Опісля поговоріть із дитиною про її враження, похваліть за те, що вона трималася впевнено.
- Сподіваємося, ви не забудете сказати дитині, як сильно ви її любите.
- Увечері влаштуйте святковий чай. З такого приводу запросіть бабусь, дідусів, їм також буде приємно привітати першокласника.
- Засинаючи, дайте собі слово бути стосовно дитини й надалі такими ж спокійними, як у цей святковий та урочистий день.