ЗАКЛАД ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ №3 "СОНЕЧКО"
м. Володимир, Волинська область

Сторінка для батьків


Поради на літо для батьків майбутніх першокласників


Від п'ятилітньої дитини до мене лише крок,

від новонародженого до п'ятилітнього —

страшна відстань.

Лев Толстой


 1. Літні канікули — ідеальний період для спільного відпочинку батьків і дітей. Частіше вибирайтеся на природу, знаходьте нові місця відпочинку й насолоджуйтеся кожною його миттю!
 2. 3а можливості надалі дотримуйтеся режимних моментів (підйом, сніданок, обід, денний сон, вечеря, підготовка до сну, гігієнічні процедури) в один і той самий час. Таким чином, дитині не доведеться восени заново до цього звикати.
 3. Надалі закріплюйте навички самообслуговування, розвивайте самостійність своїх дітей.
 4. Усім нам відомо, що у здоровому тілі — здоровий дух! Дитина влітку повинна достат­ньо рухатися, грати в рухливі ігри.
 5. Якщо ви все таки вирішили приділити час розвивальним заняттям із дитиною, використовуйте ігри різної спрямованості. Намагайтеся мотивувати стійкий інтерес до навчання через гру, не перевтомлюючи свого малюка.
 6. Бажано використовувати в іграх-заняттях підручний матеріал (іграшки, предмети побуту, предмети художньої діяльності, одяг тощо). Таким чином, ви зможете підтри­мувати інтерес до занять і робити їх різноманітними.
 7. Надалі поповнюйте лексичний запас дитини. Читайте разом, розучуйте вірші, пісні. Обговорюйте з дітьми все що бачили, чули, читали, дивилися, ро­били.
 8. Мотивуйте дитину відображати свої враження в ма­люнках, колажах, аплікаціях, виробах. Така діяльність, спільна чи самостійна, розвиває і уяву, і мислення, і пам'ять, і мовлення, і увагу.
 9. Більше позитивних вражень! Бадьорий настрій, оптимізм, відкритість зовнішньому світу, стійке бажання до­сягати поставленої мети, прагнення й реалізація цього бажання— алгоритм досягнення успіху!


Бережіть зір


 1. Простежте, щоб дитина читала й писала лише при достатньому освітленні, тому що за інших умов значно швидше стомлюються очі й це може призвести до виникнення короткозорості. Не допускайте й надмірного засліплення сонячним промінням.
 2. При читанні та письмі книжку, зошит необхідно розміщувати на відстані 33—35 см від очей.
 3. Дитині молодшого дошкільного віку не рекомендується більше двох годин дивитися телевізор, займатися за комп'ютером. Через кожні 30—40 хв активної праці варто робити перерви.
 4. Коли дитина сидить за комп'ютером, відстань від очей до монітора має бути не менше 60—70 см.
 5. Сприяйте формуванню в дитини правильної постави при зоровому навантаженні. Слідкуйте за тим, щоб дитина сиділа прямо за робочим столом під час читання й письма.
 6. Нагадуйте дитині, щоб вона частіше відводила погляд від телевізора чи комп'ютера, дивилася час від часу вдалину, часто кліпала очима, щоб уникнути пересихання очного яблука.
 7. Збагатіть раціон продуктами, вживання яких поліпшує зір.
 • Вітамін А вбереже дитину від «курячої сліпоти». Він є в таких продуктах, як морква, жовтий болгарський перець, авокадо, абрикос, яєчні жовтки.
 • Стан органів зору пов'язаний із кровоносними судинами, а головний захисник судин —вітамін С, який у великій кількості міститься в чорниці, апельсинах, смородині, суниці, обліписі.
 • Вітамін Е знижує ризик передчасного старіння тканин ока, зміни сітківки й райдужної оболонки. Тому рекомендують використовувати у приготуванні їжі проростки пшениці й жита, горіхи.
 • При дефіциті вітаміну В2 можливі скарги на різкий біль в очах, швидке стомлення очей, запалення слизової оболонки очей (кон'юнктивіт) і країв повік (блефарит).
 1. Раз у рік відвідуйте офтальмолога, щоб вчасно виявити відхилення.


 

10 РЕЧЕЙ,
ЯКІ МАЮТЬ ЗРОБИТИ БАТЬКИ ПЕРШОКЛАСНИКА


1 ВЕРЕСНЯ

 1. У переддень цього свята розкажіть дитині, як ви колись пішли до першого класу, яка у вас була шкільна лінійка, перегляньте разом фотографії.
 2. Дитина, імовірно, вранці цього дня хвилюватиметься. Налаштуйте її на позитив­ний настрій ще вдома. Для цього можете прикрасити її кімнату повітряними кульками, плакатом із веселим написом.
 3. Багато хто з батьків вважає, що подарунки цього дня робити не слід. Однак яскравий згорток поруч із подушкою дещо розвіє дитячі хвилювання та підкреслить важливість події.
 4. Протягом цього дня забороніть собі повчати дитину, не засмучуйтеся, не гнівайтеся, не обурюйтеся й не підвищуйте голос на малюка.
 5. Відкладіть        усі справи. Коли малюк вперше переступить поріг школи, ви маєте бути поруч із ним.
 6. Скажіть своєму школярику, який чудовий вигляд він має!
 7. Опісля поговоріть із дитиною про її враження, похваліть за те, що вона трималася впевнено.
 8. Сподіваємося, ви не забудете сказати дитині, як сильно ви її любите.
 9. Увечері влаштуйте святковий чай. З такого приводу запросіть бабусь, дідусів, їм також буде приємно привітати першокласника.
 10. Засинаючи, дайте собі слово бути стосовно дитини й надалі такими ж спокійними, як у цей святковий та урочистий день.


 

Логін: *

Пароль: *